لوازم بدنسازی

وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی، چه با خودمان ببریم؟

وسایل مورد نیاز بدنسازی

وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی دقیقا مانند آماده کردن خود برای یک سفر است ، همانطور که شما برای سفر کردن، از قبل همه وسایل مورد نیازتان را آماده می‌کنید، برای باشگاه بدنسازی هم دقیقا همین کار را انجام می‌دهید. اما سوالی که افراد تازه کار دارند و میگن که: «برای اولین بار میخوام برم باشگاه، چی با خودم ببرم؟ چیکار کنم؟»

درست است که هر فرد بسته به ورزشی که انتخاب می‌کند وسایل ورزشی هم متفاوت خواهد شد اما یک سری لوازم جانبی ورزشی هستند که به صورت مشترک برای همه ورزشکاران چه مبتدی‌ها چه حرفه‌ای‌ها ضروری است.

برای اولین بار میخوام برم باشگاه، چی با خودم ببرم؟

افرادی که برای اولین بار به باشگاه بدنسازی می‌روند قطعا به یک عدد ساک ورزشی مناسب، یک جفت کفش ورزشی، قمقمه و شیکر بدنسازی، جوراب ورزشی، یک جفت دستکش ورزشی مناسب و یک جفت لباس و شلوار ورزشی مخصوص بدنسازی نیاز دارند.

ساک ورزشی ؛ اولین همراه خود برای باشگاه را آماده کنید

ساک ورزشی همیشه یکی از مهم‌ترین وسایل باشگاه بدنسازی است. شما به یک کیف و ساک ورزشی نسبتا بزرگ و باکیفیت نیاز دارید که بتوانید تمام وسایل مورد نیازتان را در آن قرار دهید و برای جابجایی راحت باشید. در این میان جنس ساک ورزشی خیلی مهم است. از جمله دسته، بدنه و زیپ ساک ورزشی‌تان باید جنس مرغوبی داشته باشد تا در هنگام حمل وسایل ورزشی دچار مشکل نشوید.

وسایل مورد نیاز بدنسازی

لباس ورزشی؛ یک انتخاب چالش برانگیز

یکی از چالش برانگیزترین وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی انتخاب لباس ورزشی مناسب است. قطعا انتخاب خانم‌ها و آقایان برای لباس ورزشی مناسب متفاوت خواهد بود. اما یک سری مشترکات وجود دارد که باید با آن‌ها دقت کنید. جنس لباس ورزشی یکی از این ویژگی‌هاست. شما باید طوری جنس لباس ورزشی خود را انتخاب کنید که در هنگام تمرین عرق سوز نشوید و یا بوی بد عرق خودتان و افراد باشگاه را اذیت نکند. یا اینکه جنس این لباس باعث نشود که شما در هنگام تمرین و انجام حرکات ورزشی دچار دردسر شوید.

لباس‌های ورزشی قابل تنفسی که از الیاف خاصی تهیه شده‌اند را انتخاب کنید. فناوری این لباس‌ها به این شکل است که لباس رطوبت را به بیرون منتقل می‌کند و هوای تازه را به داخل می‌کشاند. این نوع لباس‌ها باعث می‌شود که تعریق شما حین ورزش کردن کاهش پیدا کرده و احساس ناراحتی نکنید.

پشتیبانی و ایمنی پاهای شما؛ کفش ورزشی

انتخاب یک جفت کفش ورزشی مناسب به شما کمک می‌کند که متناسب با حرکاتی که در باشگاه ورزشی انجام می‌دهید ایمنی پاهای خود را نیز تضمین کنید. این سه ویژگی را برای انتخاب یک کفش ورزشی مناسب در نظر داشته باشید: ۱- حفاظت از پا ۲- راحتی ۴- حمل وزن بدن.

وسایل مورد نیاز بدنسازی

بطری آب ورزشی

از این به بعد تمام وسایل ورزشی مورد نیاز برای باشگاه در اولویت بعدی قرار می‌گیرند. بطری آب ورزشی یکی از وسایل مهم باشگاه بدنسازی برای هر ورزشکاری محسوب می‌شود. چرا که ورزشکاران در هنگام تمرین کردن آب بدن خود را به مقدار قابل توجهی از طریق تعریق از دست می‌دهند. بنابراین به یک قمقمه و شیکر ورزشی مناسب برای مکمل‌های خود نیاز دارند.

وسایل مورد نیاز بدنسازی

حفاظت از دست‌ها با استفاده از دستکش بدنسازی

بعد از حفاظت از پاها نوبت به حفاظت از دست‌ها می‌رسد. یکی دیگر از وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی دستکش بدنسازی مناسب و با کیفیت است. دستکش ورزشی نقش حفاظت از پوست، حفاظت از آسیب زدن به مفاصل و کمربندی‌های دست می‌باشد. علاوه بر این، دستکش ورزشی می‌تواند از دست‌های شما در برابر لغزش دست در هنگام کار با دستگاه‌های ورزشی جلوگیری کند.

با رعایت کردن این موارد در استفاده از وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی، قطعا شما یک تمرین لذت بخش و بدون هرگونه دردسر و آسیب زدن به بدن خود خواهید داشت. بنابراین در خرید لوازم بدنسازی به کیفیت و جنس محصولات دقت کنید.

کمربند بدنسازی؛ از ستون فقرات خود محافظ کنید

یکی از وسایل بدنسازی که در ورزش‌هایی مانند پاورلیفتینگ، وزنه‌برداری و بدنسازی مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرد کمربند بدنسازی است. این کمربند به شدت از ستون فقرات ورزشکاران در برابر آسیب‌های احتمالی ورزشی محافظت می‌کند. علاوه بر این، شما با استفاده از این وسیله بدنسازی می‌توانید بازدهی تمرینات خود را بالا ببرید.

چه در حال آماده سازی وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی خانگی باشید و چه باشگاه‌های بیرون از خانه شما در هر صورت باید مراقب سلامتی خودتان باشید و آن را اولویت قرار دهید. پس چه بهتر که از همان شروع کار به ایمنی و محافظت از بدن خود در حین تمرین کردن عادت کنید!

وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی آقایان و بانوان

تا به اینجا گروه مهندسی ورزشی نامی شما را با ضروری‌ترین وسایل باشگاه بدنسازی آشنا کرد، هر چند که این وسایل تقریبا بین آقایان و خانم‌ها مشترک هستند. فقط در نوع این وسایل هست که تفاوت ایجاد می‌شود. مانند: لباس‌های ورزشی که قطعا تفاوت‌هایی وجود دارد ، مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای رفتن به باشگاه بدنسازی در این مقاله مفصل شرح داده شد. و هر وسایل دیگری نیز به گوشتان خورد اولویت آن‌ها بعد از مواردی هست که در این مقاله ذکر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *