لوازم بدنسازی

لوازم بدنسازی

لوازم بدنسازی

بهترین لوازم بدنسازی برای عضله سازی: 

این مقاله برخی از بهترین لوازم بدنسازی را که می توانید برای کمک به عضله سازی پیدا کنید، معرفی می کند.

آیا شما یک علاقه مند به تناسب اندام هستید یا کسی که به دنبال تمرین با هدف اصلی عضله سازی است؟

گزینه های زیادی در مورد تجهیزات باشگاه وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به اهداف عضله سازی کمک کند. در نهایت، بستگی به این دارد که کدام گروه از عضلات اصلی را می خواهید هدف بگیرید و میزان شدت تمرینات خود را در نظر دارید.

جدای از لوازم بدنسازی ، مکمل هایی مانند کراتین نیز وجود دارد که می تواند به رشد عضلات در حین تمرین کمک کند.

با این حال، با تعداد زیادی وسایل بدنسازی که برای کمک به عضله سازی شما در دسترس است، دانستن اینکه کجا باید جستجو کنید و به دنبال چه چیزی باشید می تواند دشوار باشد.

به نوبه خود، این مقاله برخی از بهترین انواع لوازم بدنسازی را که می توانید برای کمک به عضله سازی پیدا کنید، تشریح می کند.

امروزه ورزش کردن یک رکن اساسی برای  سلامتی است و هر کس می خواهد سلامت باشد باید ورزش کند ورزش باعث شادابی جسم و روح می گردد. افراد ورزشکار کمتر دچار افسردگی و یا مشکلات روحی روانی دیگر می شوند . ورزش بدنسازی یک ورزش بسیار مفید برای تمام عضلات بدن است و باعث قوی شدن همه عضلات می شود . برای ورزش بدن سازی نیاز به تجهیزات بدنسازی دارید که این تجهیزات در باشگاه های بدنسازی موجود هستند و می توان از آنها استفاده کرد .

تجهیزات بدنسازی کدامند ؟

تجهیزات بدنسازی هر روز پیشرفته تر می شوند و کیفیت آنها بالاتر می رود . پیشرفتی که در تجهیزات بدنسازی رخ می دهد باعث می شود که این تجهیزات آسیب کمتری به افراد وارد کنند و هدفمندتر عمل کنند . تجهیزات بدنسازی شامل دستگاههای زیادی می شود که هر کدام کار مخصوص به خود را انجام می دهند .

برای استفاده از تجهیزات باید از مربی بدنسازی کمک گرفت و یا همراه هر وسیله دفترچه راهنمایی آن قرار دارد که باید از آن استفاده کرد تا دچار آسیب نشوید . برندهای مختلفی در تولید تجهیزات بدنسازی کار می کنند که باعث شده قیمت های این تجهیزات مختلف و متفاوت باشد .

اگر علاقه مند به رشته ورزشی بدنسازی هستید بهتر است در ابتدا لوازم ورزشی باشگاههای بدنسازی را بشناسید . بهتر است در باشگاهها و زیر نظر مربیان حرفه ای ورزش کنید تا آسیبی به شما وارد نشود .

دمبل :

وزنه یکی از لوازم بدنسازی  است که  کار اصلی آن تقویت و افزایش حجم و کارایی عصبی و عضلانی است که روی بخش های مختلف بدن تاثیر گذار است . دمبل ها دارای وزن های مختلفی هستند که با توجه به میزان حرفه ای بودن خودتان می توانید این دمبل را برداشته و تمرین کنید . دمبل ها همه کاره اند و مدل هایی از دمبل ها هستند که قابلیت تنظیم را دارند  و میتوان از وزن آنها کم کرد یا به وزن آنها اضافه کرد و بعد با آن تمرین کرد .

ما  دمبل و سایر اشکال وزنه های آزاد را به عنوان بهترین نوع لوازم بدنسازی  برای عضله سازی توصیه می کنیم. این به این دلیل است که وقتی از وزنه های آزاد استفاده می کنید، عضلات تثبیت کننده خود را مجبور می کنید بدون اتکا به راحتی سایر تجهیزات مانند ماشین های کابلی، سخت تر کار کنند.

علاوه بر این، بسته به نوع تمریناتی که با دمبل خود انجام می دهید، می توانید هنگام تمرین با یک جفت دمبل مانند بازوها، سینه و پاها، گروه های عضلانی مختلفی را هدف قرار دهید.

برخی از تمرینات زیادی که می توانید با دمبل  انجام دهید عبارتند از:

پرس سینه
حلقه دوسر بازو
فر شدن مچ
اکستنشن سه سر بازو
اسکات دمبل
راه رفتن با دمبل

جفت کردن وزنه‌های آزاد با نیمکت ورزشی می‌تواند تمرینات دمبل شما را متنوع کند و به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت عضلات خاصی را هدف قرار دهید. همچنین ممکن است بخواهید یک سیستم ذخیره سازی (رک دمبل و رک هالتر ) بخرید تا دمبل یا وزنه های آزاد خود را از زمین دور نگه دارد.نامی اسپورت انواع رک ها با بهترین کیفیت تولید می کند.

 

میله هالتر (Barbell bar) و صفحه وزنه :

برای تقویت قدرت خود و حجم گرفتن استفاده از این وسیله ضروری است .  هنگام خرید یک ایستگاه اسکوات به میله هالتر هم احتیاج دارید . عضلات درگیر: همه عضلات !!!

همانند دمبل ها، صفحات وزنه و هالتر نیز عضله ساز خوبی هستند زیرا عضلات تثبیت کننده شما را مجبور می کنند تا سخت تر کار کنند . ناگفته نماند، برخی از شدیدترین تمرینات قدرتی برای حداکثر عضله سازی شامل هالتر و صفحه  هستند.

حرکاتی مانند پرس نیمکت، اسکات و ددلیفت موثرترین حرکاتی هستند که می توانید برای عضله سازی سریع انجام دهید. این تمرینات بهتر است با هالتر و وزنه انجام شوند.

شما می توانید تقریباً هر گروه عضلانی بدن خود را بسته به تمریناتی که برای انجام با پلیت و هالتر خود انتخاب کرده اید، تمرین کنید. جفت کردن تمرینات هالتر با اسکوات یا پاور رک نیز می تواند به شما کمک کند تا تمرینات عضله سازی خود را کارآمدتر و ایمن تر انجام دهید. یک نیمکت ورزشی نیز یک مکمل عالی برای جفت شدن با وزنه های آزاد است.

با این حال، بسیاری از تمرینات عضله سازی دیگر وجود دارد که می توانید با هالتر و صفحات خود انجام دهید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

اسکات پشت
اسکوات جلو
ددلیفت
رانش های لگن
پرس کف
دوسر بازو

 

نیمکت پرس سینه (Bench press) :

نیمکت پرس سینه یک وسیله چند منظوره است که در درجه اول برای ساختن و تمرین دادن قفسه سینه استفاده می شود .

عضلات درگیر : قفسه سینه ، شانه ها ، عضله ی جلو بازو (دوسر) ، عضله ی پست بازو(عضله ی سه سر) ، لت ها (زیربغل) و عضلات کتف.

نیمکت پرس بالا سینه (Incline bench press) :

پرس بالا سینه یکی دیگر از تمرینات عالی برای رشد قفسه سینه است .

اگر مبتدی هستید قبل از انجام این حرکت ازیک مربی یا افرادی که تجربه بالایی در کار با وسایل بدنسازی دارند راهنمایی بگیرید ، اصول درست انجام این حرکت را یاد بگیرید چون در این حرکت اگر اصولی تمرین نکنید امکان آسیب دیدن وجود دارد . اکثر آسیب ها در ورزش بدنسازی در کار با وزنه ی آزاد است مثل این حرکت .

نیمکت پرس زیر سینه (Decline bench press) :

این حرکت برای تقویت عضلات زیر سینه می باشد و با استفاده از این حرکت می توانید قدرت عضلات سینه خود را بیشتر کنید .

عضلات درگیر : قفسه سینه ، سه سر بازو ، دوسر بازو، دلتوئید ها

نیمکت کشش کمر (Back stretching bench) :

نیمکت کشش پشت یا فیله کمر برای تقویت لگن وعضله ی فیله ی کمر مؤثر است . قدرت و استقامت فیله کمر را افزایش می دهد.

نیمکت دراز نشست (Abdominal movements bench) :

میله بارفیکس (Pull up/Chin up bar) :

میله بارفیکس یکی از وسیله های پرطرفدار بین ورزشکاران است . با استفاده از این وسیله می توانید انواع کشش ها ، تمرینات شکم ، تقویت عضلات پشت و… را برای خود به ارمغان بیاورید . در بازار انواع مختلف بارفیکس وجود دارد که شما می توانید مدلهای مختلف بارفیکس را با بهتریت کیفیت و ارزانترین قیمت از نامی اسپورت تهیه کنید .

کتل بل (Kettlebell) :

به معنی واقعی کلمه تعداد راه های زیادی وجود دارد که می توانید از کتل بل استفاده کنید . برای جلوگیری از آسیب دیدگی ، اطلاعات کافی کسب کنید درباره ی اصول صحیح استفاده از آن عضلات درگیردر استفاده از کتل بل بستگی به نوع تمرین شما دارد .

 

فوم رول (Foam roller) :

فوم رول یک ابزار ورزشی خوب و کاملا کاربردی است . با داشتن یک فوم رول شما انگار یک ماساژور دارید،برای تسکین دردهای عضلانی کمربسیارمفیداست.دونوع فوم رول دربازاروجوددارد

که عبارت است ازفوم رول توپر و توخالی که درسایزهای 30،45،60 سانت میباشد.

ماشین آلات وزن انتخابی:

یکی دیگر از لوازم بدنسازی ماشین آلات وزن آزاد می باشد .

دستگاه های وزنه انتخابی بالاتنه و پایین تنه کمتر در محیط های بدنسازی خانگی یافت می شوند، با این حال، آنها معمولاً در یک مرکز تجاری قابل دسترسی هستند و اگر یک سالن ورزشی تجاری دارید، قطعاً مجموعه ای از این دستگاه های قدرتی را می خواهید.

این ماشین‌ها عمدتاً برای تمرینات قدرتی استفاده می‌شوند و از یک یا چند دسته وزنه تشکیل شده‌اند که از طریق مجموعه‌ای از قرقره‌های متصل به قاب دستگاه بلند می‌شوند. کاربر به سادگی یک سنجاق را در وزن مورد نظری که می خواهد با آن تمرین کند وارد می کند و تمرینات خود را از آنجا انجام می دهد.

مزیت بزرگ استفاده از این ماشین ها این است که برای استفاده از این نوع تجهیزات نیازی به نقطه یابی ندارید. می توانید با خیال راحت تمرینات قدرتی خود را به تنهایی انجام دهید.

متأسفانه، این ماشین‌ها می‌توانند بسیار گران باشند و هر یک فقط تعداد محدودی از عضلات بدن شما را هدف قرار می‌دهند. یکی دیگر از معایب اصلی استفاده از این ماشین ها محدودیت وزن است. هنگامی که اهداف تمرینی شما شروع به فراتر رفتن از این حد کنند، نمی توانید وزن بیشتری به دستگاه اضافه کنید.

چند نمونه از ماشین های وزن انتخابی عبارتند از:

ماشین های اسمیت
پرس پای نشسته افقی
کشش لات
کشش پای نشسته
پرس سه سر بازو
پرس سینه
سیمکش

وقتی صحبت از ماشین های انتخابی می شود، قوی ترین توصیه  یک دستگاه اسمیت است. فقط روی دسته های وزن انتخابی کار می کند.

این دستگاه با انواع مختلفی از تمرینات که می توانید انجام دهید فوق العاده همه کاره است و با ساختاری بسیار امن ساخته شده است. اگر به دنبال یک دستگاه وزنه انتخابی هستید که برجسته باشد و توانایی هدف قرار دادن چندین گروه عضلانی را داشته باشد، دستگاه اسمیت  یک دستگاه فوق العاده است.

در ادامه نمونه هایی از این دستگاه ها معرفی می شود

سیم کش دو طرفه (Lat Pull Down Machine) :

با دستگاه سیمکش یا کراس اور می توانید حرکات بسیار زیاد انجام دهید .

دستگاه سیم کش زیر بغل (Lat Pull Down Machine) :

دستگاه سیم کش زیر بغل  برای تمرین قفسه سینه وعضلات پشت می باشد .

عضلات درگیر در این وسیله : عضلات سینه ، پشت بزرگ و پشت کوچک ، عضلات کمر مثل فیله کمر و عضله ی متوازی الضلاع

دستگاه جلوران (Leg Extesion Machine) :

با حرکت وزنه ها با عضله ی چهار سر به سمت بالا بلند کنید . وزنه را در بالا آوردن فشار دهید . این تمرین عالی برای تقویت عضلات چهار سر ران است و حتی برای توانبخشی آسیب ها استفاده می شود .

دستگاه پشت ران خوابیده (Leg Curl Machine) :

این دستگاه عضلات سه سر ران و ساق پا را تقویت می کند .

میز لاری (Prescher Bench) :

با این میز می توانید عضلات بازویی حجیم و قدرت مند بسازید.روی میز لاری می توانید هم از میله هالتر استفاده کنید و هم از یک جفت دمبل بدنسازی اما این نکته رو بگم که حتما اصول صحیح این حرکت رو یاد بگیرید .

دستگاه اسکوات هاک (Hack Squat Machine) :

اگر می خواهید پاهای قدرتمندی داشته باشید بی شک این دستگاه کمک زیادی می تواند به شما بکند .

دستگاه اسمیت (Smith Machine) :

این دستگاه یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ی ورزشی در باشگاه های بدنسازی است که با استفاده از آن می توان هم روی عضلات بالا تنه و هم پایین تنه کار کرد .

میله پارالل (Dipping Bars) :

یک وسیله کاربردی برای ورزش ژیمناستیک و کراسفیت می باشد که در دونوع ثابت و متغیر موجود می باشد . دیپ بار یا پارالل از 15 سانت تا 120 سانت در بازار موجود می باشد . که با توجه به کارایی مورد نظر خود می توانید سایز مناسب را انتخاب کنید .

تردمیل (Treadmill) :

الپتیکال(Elliptical) :

دوچرخه (Gym bike) :

نیمکت تخت (Plain Bench)

با نیمکت های تخت حرکات متنوعی می توانید انجام دهید . انواع نیمکت تخت باشگاهی و خانگی را از نامی اسپورت تهیه کنید .

توپ پزشکی (Medicine Ball)

توپ پزشکی یا مدیسن بال یک وسیله پرکاربر در باشگاه ها و مجموعه های ورزشی و مراکز درمانی  است که از وزن 1 کیلو تا 7 کیلو موجود است .

 

کدام شکل از تجهیزات  برای شما مناسب است؟

اگر در حال ساختن یک باشگاه خانگی هستید برای تجهیز لوازم بدنسازی به فضا و بودجه شما بستگی دارد.

اگر فضای تمرینی کوچکتری دارید و به دنبال صرفه جویی در هزینه در کوتاه مدت هستید، ممکن است یک دستگاه وزن بزرگ ایده آل ترین وسیله نباشد. و دستگاه هوم جیم گزینه خوبی برای شما می باشد .

اگر یک مرکز تناسب اندام تجاری دارید، اضافه کردن مجموعه ای از دستگاه های وزن انتخابی ممکن است برای مشتریان شما “نیاز” باشد. با این حال، همچنان باید بتوانید انواع وزنه‌ها، قفسه‌ها( رک ها )، میله‌ها و نیمکت‌های رایگان را نیز برای کاربران خود تهیه کنید.

برای اکثر باشگاه های خانگی، ما هر مجموعه ای از دمبل ها و دمبل های قابل تنظیم همراه با یک نیمکت را توصیه می کنیم. ما همچنین صفحات وزنه و هالتر با نیمکت یا قفسه را توصیه می کنیم. این به این دلیل است که (همانطور که قبلا ذکر شد)، وزنه های آزاد عضلات تثبیت کننده شما را مجبور می کند تا در تمرینات عضله سازی شما درگیر شوند. آنها همچنین به فضای کمتری نیاز دارند، که آنها را برای یک باشگاه خانگی عالی می کند.

 

به کفیت برسید:

در گروه مهندسی ورزشی نامی  ، ما انواع تجهیزات تمرین قدرتی را می فروشیم که می توانند به شما در رسیدن به اهداف عضله سازی خود کمک کنند.

اگر در تعیین ترجیحات خود برای تمرینات عضله سازی مشکل دارید، یا به مشاوره تخصصی بیشتری در مورد چگونگی رسیدن به اهداف تناسب اندام خود نیاز دارید، ما به شدت به شما توصیه می کنیم با ما تماس بگیرید .

متخصصان تناسب اندام ما از نزدیک با شما همکاری خواهند کرد و مشاوره تخصصی را برای کمک به شما در یافتن تجهیزاتی که مناسب نیازها و بودجه شما هستند ارائه می دهند.

اگر مشتری تجاری هستید و به دنبال رفع نیازهای بازدیدکنندگان خود هستید و به ماشین های تمرین قدرتی نیاز دارید، می توانید مجموعه تجهیزات قدرتی تجاری ما را برای فروش بررسی کنید. اگر برای اولین بار است که تاسیسات تجاری خود را برنامه ریزی می کنید و به دنبال خدمات تجاری هستید ، ما در گروه مهندسی ورزشی نامی نیز می توانیم به شما کمک کنیم.

 

1 دیدگاه در “لوازم بدنسازی

  1. نامی اسپورت گفت:

    بسیار عالی و گویا و کاربردی
    ممنون از مطالب ارزشمندی که برای مخاطب میگذارید.
    موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *